Hlavní stránka

Malé zdroje

Praktická energetika

Životní prostředí

O naší společnosti

Domácí větrné elektrárny

 

20 KW     cca 1 475 000,- Kč

 

20 KW     cca 1 475 000,- Kč

 

10 KW    cca 975 000,- Kč

 

10 KW     cca 975 000,- Kč

Ceny těchto větrných elektráren jsou převzaty od jednoho rakouského výrobce v roce 2015.

 

Toto řešení je technicky velice jednoduché a má svůj význam jako nezávislý a ekologický zdroj elektrické energie. Jsme tak sice závislí na foukání větru který nelze předvídat, ale na rozdíl od slunce ten může foukat i v noci. Jeho absolutní síla však není prakticky ničím omezena. Ani denní ani roční dobou. Na základě zkušeností a bilancí se dá sice předpokládat, ale jistota tu není nikdy.

 

Samostatnou větrnou elektrárnu samozřejmě provozovat lze, ale s ohledem na pořizovací investice se tak provoz prodražuje. Zato při spojení větrné a tepelné elektrárny je užití celého "soustrojí" velice výhodné. Nemusíte si lámat hlavu, jestli bude nebo nebude foukat, protože se tyto dvě elektrárny spolu "domluví". Jenom záleží na vás je je seřídíte. Přitom nejste prakticky na počasí vůbec závislí. Když zafouká vítr začne makat větrná elektrárna na střeše a tepelná elektrárna ve sklepě si může trochu oddechnout. Nemusí polykat tolik plynu. A když se k tomu potom přidá po snídaní ještě na střeše FVE, můžete vy sami jít lyžovat. A když se večer vrátíte domů, budete mít doma teplo a k tomu ještě na účtu nějakou korunu za dodanou elektřinu. Záleží jenom na vás co si vyjednáte.

 

Ještě dnes Je internet plný větrných elektráren, které už od pohledu vykazují jejich pochybnou kvalitu. Když se k tomu ještě přidají posudky spousty laiků na větrnou elektrárnu, pak se nedivte, že takovéto zařízení vidí kde kdo přes prsty.

 

Na vedlejších obrázcích vám chci jenom předvést, že taková větrná elektrárna může být i docela slušný architektonický prvek. V zásadě by ale měla být ale používána ve spojení s elektrárnou tepelnou. Toto jsou rakouské větrné elektrárny a dosahují až výkonu 1 000 KW. Takováto elektrárna může přece za určitých okolností krajinu dokonce "vyzdobit".

 

Pokud máte podmínky pro takové řešení, bude to zase jeden nezávislý zdroj který může přinést užitek všem.

 

19.02.2015

 

 

 

hlavní stránka