Hlavní stránka

Malé zdroje Praktická energetika Životní prostředí O naší společnosti

Šéfkuchařem v Bílém domě

Ukázka z připravované knihy

Osobní galerie šéfkuchaře

 

Asi není moc těch, kteří by věděli, že historicky prvním, opravdu profesionálním šéfkuchařem v Bílém domě byl Čechoslovák z moravské vesnice Ořechov nedaleko Brna - pan František Ryšavý. Tento chlapec se stal už ve 2 letech sirotkem. Později se vyučil cukrářem a vydal se do světa. Svou houževnatostí a umem se vypracoval na takovou úroveň, že vařil politikům, umělcům, průmyslníkům a nakonec i americkému prezidentovi.

 

O jeho životě a práci ve světě připravuji knihu. Samozřejmě že v ní budou i jeho recepty. Při přípravě jeho knihy vycházím z podkladů posbíraných především v jeho rodině. Potíž je však v tom, že on se pohyboval téměř po celý svůj život v zahraničí. Je docela pravděpodobné, že lze na jeho stopy narazit ledaskde. Proto využívám této možnosti a obracím se s prosbou na každého, kdo by měl kdekoliv ve světě o této osobě nějaké prokazatelné informace. Budu za ně vděčný a předem děkuji za ochotu. Moje elektronická adresa je uvedena v sekci "O autorovi stránek". Samozřejmě, že takové informace mohou být v jakémkoliv jazyce.

 

Je docela možné, že ve vydané knize potom mnozí ti, kteří dnes pracují v gastronomii, najdou inspiraci pro své budoucí aktivity. Člověk, který úspěšně vařil pro tak významné osobnosti z celého světa, sbíral po celý svůj život osobní zkušenosti na třech světových kontinentech, musel přece o vaření, jídle, stravování a vůbec o gasteonomii už něco vědět.

 

Další informace o tomto zajímavém muži najdete na shora uvedených odkazech.

hlavní stránka